Субота, 22.01.2022, 13:50
Маріупольський навчально-виховний комплекс "Ліцей-школа №14"


Ласкаво просимо!
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Дієве самоврядування

 Дієве самоврядування

 

Ми любимо повторювати дітям: «Школа ваш дім». Діти мають бути господарями в цьому домі завдяки учнівському самоврядуванню.

       Учнівське самоврядування – участь дітей в управлінні й керівництві справами свого колективу, що розвиває в учнів організаторські здібності, почуття відповідальності, ініціативи, є однією з головних умов розвитку самостійності особистості.

         З вересня 2003 року в НВК "Ліцей-школа № 14" створена система учнівського самоврядування. Вона направлена на розкриття, розвиток та реалізацію соціального, творчого і лідерського потенціалу дітей та молоді, здобуття ними досвіду конструктивної соціальної діяльності; виховання громадянина з високою демократичною куль­турою.

        Досягнення мети учнівського самоврядування  реалізується через завдання:

    створити учнівське самоврядування як систему, що забезпечує позитивну соціалізацію дітей та молоді, самореалізацію особистості відповідно до її інтересів та суспільних вимог;

    забезпечити і захищати права та інтересі дітей та молоді;

    забезпечити виконання дітьми та молоддю своїх обов'язків;

    створити умови для розвитку учнівських ініціатив;

    формувати й розвивати соціальну активність гуманістично спрямованої особистості з глибоко усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної свідомості;

    залучати якнайширше коло дітей та молоді до соціально ко­рисної діяльності;

    навчати актив учнівського самоврядування основам організаційного менеджменту, ефективних технологій організації командної діяльності, соціального проектування, соціального партнерства;

    навчати органи учнівського самоврядування активним формам; роботи з однолітками;

    створити різноманітні гуртки, товариства, об'єднання, клуби за інтересами;

    спонукати учнівської молоді до протидії проявам аморальності, правопорушенням, бездуховності;

    виховувати у зростаючої особистості почуття власної причетності до розвитку навчального закладу, територіальної громади, суспіль­ства, держави;

    підготовити молодь до майбутньої участі в керівництві державними та суспільними справами, формувати знання, уміння і навички управлінської та виконавської майстерності.

         Організаційно-методичний супровід організації учнівського самоврядування в ліцеї здійснює рада координаторів – консультантів учнівського самоврядування у складі: директора школи - ліцею, заступника директора з навчально-виховної роботи, заступника директора з науково-методичної роботи,  педагога-організатора, психолога, соціального педагога.

         Для реалізації проекту „Учнівське самоврядування” в НВК "Ліцей-школа № 14" працює рада учнівського самоврядування, президент, шкільний парламент, до якого входять 8 відділів, куратори яких складають ліцейський сенат, старостат, класне самоврядування. Учнівське самоврядування діє на підставі Статуту НВК "Ліцей-школа № 14", Статуту учнівського самоврядування НВК "Ліцей-школа № 14" , прийнятого рішенням загальної конференції від 29.09.2003 зі змінами на 03.10.2016, а також на підставі Правил для учнів НВК "Ліцей-школа № 14" .

         На підставі виборів, які відбулися у жовтні 2016 року, було обрано президентом школи – Горобець Юлію, головою шкільного парламенту – Сичову Владу, головою ліцейського сенату – Лапаєву Анастасію. Засідання органів учнівського самоврядування проходять згідно затвердженого директором  школи-ліцею регламенту роботи.

        

      Враховуючи традиції, особливості діяльності школи – ліцею, інтереси та запити учнів, Рада учнівського самоврядування складає план роботи на навчальний рік, який корегується та доповнюється протягом року. Традиційними стали такі заходи, як Свято першого дзвоника, День здоров’я, акції „Допоможи ближньому”, „Фронтова посилка”, День самоврядування, Посвята в ліцеїсти, День ліцеїста, предметні олімпіади, науково-практичні конференції, Новий рік, Різдвяні зустрічі, День Соборності, Козацькі розваги,  КВК дружин юних рятівників – пожежних, День творчих досягнень, Свято останнього дзвоника, екологічний зліт,  Випускний бал проведення конкурсів „Учень року”, „Ліцеїст року”, „Кращий клас” та багато інших.

            Для забезпечення учнівського самоврядування в НВК "Ліцей-школа № 14" розроблено нормативні документи, які регулюють відношення, пов’язані з діяльністю органів учнівського самоврядування: Статут учнівського самоврядування, Правила для учнів НВК "Ліцей-школа № 14" ,  Положення про проведення конкурсу „Кращий клас”, Положення про конкурс «Учень року», Положення про конкурс «Ліцеїст року».

         На першому засіданні ради учнівського самоврядування приймаються  основні напрямки роботи шкільного парламенту, ліцейського сенату, старостату. Члени ради учнівського самоврядування ознайомлюються  з метою, завданням, функціями та графіком роботи комісій. Розподіляються доручення,  обов’язки між членами комісій. Згідно з планом роботи спрямовується роботи відділів шкільного парламенту.

         На початку навчального року в закладі стартують конкурси „Учень року”, „Ліцеїст року”, „Клас року”. Їхні підсумки підводяться членами шкільного парламенту у травні, під час про­ведення  свята останнього дзвоника. Прізвища учнів і класні колективи, які стали переможцями конкурсів у різних номінаціях, занесені до «Книги пошани» НВК "Ліцей-школа № 14" . Їх фотографії розміщені на Дошки пошани ліцею.

 Багато уваги приділяється  питанню налагодження дисципліни учнів. У школі ведеться журнал чергового класу, де чергові відмічають зауваження учням по порушенням форми, поведінки, запізнюванням, чергуванню у їдальні. Кожен понеділок проводяться  підсумкові лінійки по передачі чергування випускається газета „Голос чергового”, підсумки за тиждень вносяться до рейтингу класів. Рейтинг класів дає змогу встановити, який клас був кращим в навчальній діяльності, якій – в творчій діяльності, якій – в суспільному житті ліцею.       

    Протягом десяти років в НВК "Ліцей-школа № 14" проходять Дні учнівського самоврядування, коли навчально-виховним процесом керує рада учнівського самоврядування. Уроки проводять учні 2-3 курсу, вони ж заміняють кураторів та адміністрацію. Учнівська Рада дуже серйозно ставиться до виконання режиму дня, вирішує багато виробничих питань. Підведення підсумків проводиться на підставі анкетування, яке проводить відділ внутрішніх справ. Найяскравіші враження від проведених  днів самоврядування:

-   враження  учителів: «Привертає увагу висока відповідальність учнів;  цікаве самостійно проведення уроку;  отримання досвіду керівництва, спілкування»;

-   враження  учнів: « Уроки були цікавими та пізнавальними; зрозумів, як рішати цей примір;  коли підросту, теж хочу проводити уроки в школі»,

-   враження  учнів-дублерів: « Ми учимо не тільки уроки, а й учимося жити; ми стали дорослішими;  відчуваю себе справжнім учителем; кожен відкрив в себе нові здібності».

Лідери учнівського самоврядування НВК "Ліцей-школа № 14" приймають участь у роботі  обласного зльоту лідерів дитячих організацій, координаційної ради старшокласників м. Маріуполь.

           Таким чином, в НВК «Ліцей-школа № 14» ефективно діє модель учнівського самоврядування. Робота в цьому напрямку проводиться в системі та охоплює практично всі сфери життя дитини. Учнівське самоврядування вводить особистість  у світ лідерства, формує соціальні мотиви поведінки, ціннісні орієнтації на суспільну активність.

Календар
«  Січень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Корисні посилання


Copyright MyCorp © 2022
Створити безкоштовний сайт на uCoz