Четвер, 27.01.2022, 06:27
Маріупольський навчально-виховний комплекс "Ліцей-школа №14"


Ласкаво просимо!
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Положення про профільні класи

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ПРОФІЛЬНІ КЛАСИ

НВК "ЛІЦЕЙ-ШКОЛА № 14"

 

1. Загальні положення

1.1. Дане положення регулює особливості прийому учнів до профільних класів, організації навчально-виховного процесу в профільних класах НВК "Ліцей-школа № 14".

1.2. Положення розроблено на підставі Концепції середньої загальноосвітньої школи України (Інф. зб. М-ва освіти України. – 1992. - № 4), Державної національної програми «Освіта: Україна ХХІ століття», затв. указом Президента України, (к.:райдуга, 1994), Закону України «Про освіту», зі змінами та доповненнями від 23.03.1996 р., Концепції становлення мережі середніх закладів освіти для розвитку творчої обдарованості, Затв. рішенням колегії М-ва освіти України від 26.06.1996 р. № 9/5-4, Закону України «Про загальну середню освіту», від 13.05.1999 р. - № 651-хі\/, Листу МОНУ n 1/9-472 від 28.10.2002 «Про застосування Закону України "Про загальну середню освіту" щодо розширення мережі та організації навчально-виховного процесу у гімназіях, ліцеях, колегіумах».

1.3. Право на освітню діяльність в профільних класах здійснюється у відповідності з ліцензією та Статутом навчального закладу.

1.4. Рада навчального закладу вносить   пропозиції   щодо   зміни   типу,   статусу,   профільності навчання, вивчення іноземних мов та мов національних меншин; сприяє формуванню мережі класів навчального  закладу, обґрунтовуючи її доцільність в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування.

1.5. Зміни та доповнення в положення вносяться в установленому законодавством України порядку.

 

ІІ. Зміст та організація діяльності в профільних класах

2.1. Профільні класи математичного профілю та правового профілю створюються на ІІІ ступені навчання  (з урахуванням індивідуальних особливостей розвитку учнів, які відрізняються передусім якісним складом своїх здібностей). 

2.2.  Профільні класи забезпечують учням умови для

- поглибленого вивчення окремих предметів, програми повної середньої освіти;

- диференціації змісту навчання старшокласників з можливостями складання індивідуальних освітніх програм;

- соціалізації учнів, реалізації безперервної освіти, більш ефективну підготовку випускників школи до освоєння програм віщої професійної освіти;

2.3. Організація математичних профільних класів в навчально-виховному комплексі здійснюється згідно моделі сітьової  профілізації на підставі Угоди про співробітництво між ПАТ «МК «АЗОВСТАЛЬ», ДВНЗ "Приазовський державний технічний університет" та навчально-виховним комплексом «Ліцей-школа № 14» № 172/1294  від 13 травня 2011 року.

2.4. Організація правових профільних класів в навчально-виховному комплексі здійснюється згідно моделі внутрішньо шкільної профілізації.

2.5. Незалежно від профілю навчання реалізується спільна, єдина для всіх шкіл частина навчального змісту, для чого відводиться не менше 65 % сумарного загальнорічного навантаження.

2.6. Індивідуалізація і диференціація навчання у НВК "Ліцей-школа № 14"    забезпечуються    реалізацією    інваріантної    та варіативної частини Державного  стандарту загальної середньої освіти. Варіативна частина формується загальноосвітнім навчальним закладом з урахуванням спеціалізації та профілю навчання.

2.7. Учні мають гарантоване державою право на  вибір    предметів      варіативної     частини      навчального      плану - факультативів, спецкурсів, позакласних занять.

2.8. Зміст роботи, види занять та форми контролю визначаються навчальними планами та програмами, затвердженими директором школи.

 

ІІІ. Порядок комплектації профільних класів

2.9. Правила прийому до профільних класів здійснюється на підставі затверджених управлінням освіти Маріупольської міської ради Правил конкурсного прийому до НВК "Ліцей-школа № 14" .

3.0.  Конкурсні  випробування  для  учнів  (вихованців),   які вступають  до I курсу ліцею,  (що відповідає 9-му класу середньої   школи),   проводяться   з   навчальних   предметів – українська мова, математика та історія,   що відповідають  спеціалізації закладу,  в  письмовій формі.     Адміністрація ліцею,    самостійно    визначає чисельність приймальної та предметних комісій, а також види, форми проведення  та  кількість  конкурсних  випробувань,  але не більше трьох з урахуванням співбесіди.

3.1. Співбесіда, як один із видів конкурсних випробувань з учнями, передбачає виконання спеціальних діагностичних завдань для виявлення здібностей і нахилів дитини, рівня її інтелекту та творчого потенціалу. Такі завдання розробляє конкурсна комісія та затверджує директор школи.

3.2.  Конкурсні  випробування  для  учнів  (вихованців),   які вступають  до  профільних класів ліцею,   проводяться  за  умови наявності вільних місць, як правило, під час основного конкурсного прийому.     Адміністрація навчального закладу самостійно визначає умови і порядок проведення конкурсного прийому таких учнів.

3.3. Варіанти  письмових завдань (тестів) для  конкурсних  випробувань,  зміст яких відповідає    навчальним    програмам    середньої загальноосвітньої   школи   відповідного   класу,    розробляються методичними    об`єднаннями   вчителів   (методичними   комісіями, кафедрами) та затверджуються  директором НВК "Ліцей-школа № 14"   за погодженням з відповідним органом управління освітою.  Можливе часткове використання творчих завдань.

3.4. До профільних класів приймаються учні, які пройшли відбір за результатами освітнього  рейтингу незалежно від місця мешкання.

3.5. Учасники міжнародних  олімпіад,  конкурсів,  призери   та   учасники  III-IV  етапів  Всеукраїнських учнівських  олімпіад,  а  також  учасники   II   та   III   етапів конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук поточного  року  звільняються  від конкурсного   випробування   з відповідного  предмета.  У  такому  разі  учневі  виставляється до протоколу максимальна кількість балів.

3.6. Учні-випускники  9-х  класів, які за результатами навчання отримали  свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою,  звільняються  від одного   випробування (на вибір випускника)

з виставленням  до  протоколу  максимальної кількості балів.

3.7. З категоріями учнів, зазначених в пунктах 3.12-3.13, допускається проведення тільки одного випробування – співбесіди. Якщо за результатами співбесіди учень не підтверджує своїх попередніх досягнень, то він бере участь у конкурсних випробуваннях на загальних умовах.

3.8. Діти (учні,  вихованці), які хворіли під час проведення конкурсу,  зобов`язані подати медичну довідку, на підставі чого їм надається  право  участі  в  повторних  конкурсних  випробуваннях, терміни проведення яких визначає директор навчального закладу.

3.9.  Діти (учні,  вихованці),  які не з`явились на конкурсне випробування без поважних  причин,  до  наступних  випробувань  не допускаються.

3.10.  Діти (учні,  вихованці),  які згідно з рейтингом пройшли конкурс, зараховуються до  НВК "Ліцей-школа № 14"  наказом директора на підставі  рішення  конкурсної  комісії. Зарахування дітей (учнів, вихованців)  проводиться протягом   5   днів   після   оголошення результатів конкурсу.

3.11. При прийомі навчальний заклад зобов'язано ознайомити учнів, батьків зі Статутом НВК "Ліцей-школа № 14".

3.12. За учнями профільних класів зберігається право свобідного переходу в класи відповідного профілю.

3.13. Інформація про створення профільних класів, передбачених даним положенням, про порядок відбору претендентів, а також умови навчання в них доводиться до відома батьків та учнів шляхом розміщення мета ріалів на стендах в навчальному закладі, на шкільному сайті,  при проведенні батьківських зборів, а також іншими методами.

ІУ. Фінансове забезпечення

4.1. Фінансування змісту профільного класу здійснюється за рахунок бюджетних коштів в установленому порядку, а також за рахунок ПАТ "МК "АЗОВСТАЛЬ" , передбачений Угодою про співробітництво між ПАТ «МК «АЗОВСТАЛЬ», ДВНЗ "Приазовський державний технічний університет" та навчально-виховним комплексом «Ліцей-школа № 14» № 172/1294  від 13 травня 2011 року.

 

Календар
«  Січень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Корисні посилання


Copyright MyCorp © 2022
Створити безкоштовний сайт на uCoz