Четвер, 27.01.2022, 06:02
Маріупольський навчально-виховний комплекс "Ліцей-школа №14"


Ласкаво просимо!
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Наукове ліцейське товариство «Пошук»

 

Кузьмінова Т.І., заступник директора з НВР

 

НВК «Ліцей-школа № 14» управління освіти

Маріупольської міської ради Донецькой області

 

        Ми пропонуємо нормативно-правову основу освітньої системи щодо розвитку обдарованості в процесі  науково-дослідницької роботи в рамках діяльності Малої академії наук, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнівської молоді, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяє нарощуванню наукового потенціалу країни. Вона складається з Положення про наукове товариство ліцеїстів «Пошук»  НВК «Ліцей-школа № 14» (див.документи на шкільному сайті), Положення про ліцейську науково-практичну конференцію   НВК «Ліцей-школа № 14», організаційної структури  та моделі організації роботи наукового товариства ліцеїстів «Пошук» .

             У 2001 році на базі нашого закладу було створено наукове товариство учнів «Пошук». У зв’язку з реорганізацією загальноосвітньої школи № 14 у навчально-виховний комплекс «Ліцей-школа № 14» у 2006 році  наукове товариство учнів «Пошук» було перейменоване у наукове товариство ліцеїстів «Пошук», розроблене положення щодо його діяльності. 

        На сьогодні НТЛ «Пошук» НВК «Ліцей-школа № 14» є об’єднанням, що виконує функції з пошуку, розвитку та підтримки обдарованих і талановитих учнів. Щорічно НТЛ «Пошук» проводиться близько 20 заходів науково-методичного спрямування і понад 30 масових заходів для обдарованої учнівської молоді. Запроваджуються нові освітні проекти, в тому числі основані на спільної діяльності з ВНЗ. Так, з 2006 року почалася робота щодо впровадження інноваційного проекту «Школа – ВНЗ - підприємство».

Невід’ємним компонентом ефективної діяльності НТЛ «Пошук» є співпраця з вищими навчальними закладами,  громадськими інститутами, що сприяє успішному виконанню його головної функції – формуванню інтелектуального потенціалу української нації. Адміністрацією ліцею укладено договори щодо співробітництва з ВНЗ: Приазовським державним технічним університетом, Маріупольським гуманітарним університетом, Маріупольським краєзнавчим музеєм. Наукове товариства ліцеїстів «Пошук» працює у взаємодії з Донецькими територіальними відділеннями МАН.

Щорічно зростає кількість дітей у нашому закладі, залучених до науково-дослідницької діяльності наукового товариства ліцеїстів «Пошук», у 2015 році вона становить 6о обдарованих учнів.  Ключова роль у вихованні юних дослідників належить педагогічним і науково-педагогічним працівникам ВНЗ. На сьогодні загальна кількість педагогів та науковців, що працюють з обдарованими дітьми у рамках НТЛ «Пошук», становить 25 осіб, серед яких 9 викладачів є кандидатами наук, 2 – докторами наук. До науково-педагогічного складу НТЛ «Пошук»  входять педагоги НВК «Ліцей-школа № 14» – 66%, викладачі вищих навчальних закладів – 44%.

Науково-дослідницька робота в НТЛ «Пошук»  організована за науковими відділеннями та секціями відповідно до структури, затвердженої Президією МАН.  Для задоволення інтересів і потреб дітей у дослідницькій діяльності в різних галузях науки й техніки щороку в системі роботи МАН запроваджуються нові секції. Так, у 2013–2014 н. р. структура наукових відділень МАН складалась із 10 секцій 2 наукових відділень, а в 2014–2015 н. р. – вже 11 секцій 2 наукових відділень. Здебільшого ліцеїсти надають перевагу науково-дослідницькій діяльності у галузях історії та географії (32%),  біології та психології (25%), філології  (17%), Дещо менше дітей навчається у секціях наукових відділень комп’ютерних наук (4%), фізики (3%).

Головне в діяльності наукового товариства – залучення до самостійної науково-практичної, пошукової роботи ліцеїстів 8-11 класів, врахування складності і неповторності кожної особистості й активне використання її потенціалу. Індивідуально - особистісний підхід, що практикується у ліцеї, дає можливість виявити та максимально розкрити інтереси, здібності кожного учня з метою його творчого розвитку. Кожен член товариства обирає собі для дослідження тему наукової чи творчої роботи, працює над неї самостійно під керівництвом учителя та науковця.  Ефективним та необхідним для учнів – членів наукового товариства «Пошук» є постійно діючий семінар «Основи наукових досліджень» у рамках роботи класу «Інтелект». Ці заняття обов’язкові для наймолодших членів наукового товариства і для педагогів у міру необхідності.  Учні – члени НТЛ «Пошук»  є учасниками різноманітних обласних, всеукраїнських, міжнародних інтелектуальних конкурсів, турнірів, олімпіад і виявляють високий рівень підготовки та творчі здібності.        

      Визначним заходом НТЛ «Пошук»  є щорічний конкурс-захист науково-дослідницьких робіт ліцеїстів – членів НТЛ «Пошук», який є першим етапом для ліцеїстів нашого закладу у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт ліцеїстів – членів МАН. У ньому беруть понад близько 60 ліцеїстів. До участі у міському етапі направляються щорічно 8-10 учнів,   з яких до обласного фіналу – 6-7 кращих старшокласників.  Серед вихованців НТЛ «Пошук» - 3 призера Всеукраїнського  конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів  – членів МАН, 1 переможець міжнародної науково-практичної конференції.

      Члени наукового товариства підбивають підсумки своєї діяльності у залікових книжках. На святі останнього дзвоника організується виставка кращих наукових та творчих робіт ліцеїстів, проходить нагородження переможців, призерів олімпіад, конкурсів, визначаються «Кращий ліцеїст»,  «Кращий учень"

       Робота наукового товариства «Пошук», участь ліцеїстів у різноманітних олімпіадах, конкурсах, турнірах обов’язково аналізується на засіданнях методичних об'єднань учителів, нарадах при директорі, педрадах, підсумовується наказами по ліцею, де вказуються позитивні результати і шляхи вдосконалення роботи зі здібними, обдарованими дітьми.

     Сьогодні НТЛ «Пошук» виховує професійно зорієнтованих, озброєних відповідним науковим, дослідницьким інструментарієм молодих людей, які вже у школі знають своє призначення, спрямування, наукове покликання і йдуть до вищих навчальних закладів, чітко розуміючи, в якій науковій галузі вони хочуть працювати.

                                               

Календар
«  Січень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Корисні посилання


Copyright MyCorp © 2022
Створити безкоштовний сайт на uCoz