Субота, 22.01.2022, 14:11
Маріупольський навчально-виховний комплекс "Ліцей-школа №14"


Ласкаво просимо!
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Музей бойової слави «Пам'ять» НВК «Ліцей-школа № 14»

У січні 1977 в середній школі № 14 Маріуполя був відкритий Зал бойової слави. Першими його матеріалами стали документи по 254-й Черкаської стрілецької та 347-ї Мелітопольської стрілецької дивізії, Кримської операції четвертого Українського фронту, зібрані ветераном Великої Вітчизняної війни Морокко Миколою Захарович. У 2001 році Зал бойової слави отримав статус Кімнати бойової слави а в 2003 році звання «Музей бойової слави»

На базі музею створено і активно працюють загони «Наслєдніков Перемоги». У рамках історико-патріотичної акції «Вахта пам'яті» загони Наслєдніков Перемоги »ведуть активну роботу по встановленню живого зв'язку з ветеранами 130-ї Таганрозької дивізії. Стали традиційними поздоровлення-вітання, уроки мужності, вечори-зустрічі, листування з ветеранами війни. Хлопці не тільки слухають розповіді про бойове минуле, але і використовують сучасні засоби для фіксації зустрічей. Створена відеотека «Живий голос ветерана» з виступами ветеранів, із записом зустрічей з ними. Використовуючи живу історію, ветерани доносять правду про війну учням ліцею. Робота загонів «Спадкоємці Перемоги» популяризується в засобах масової інформації. Про цю роботу розповідають на сторінках «Приазовського робочого» голова товариства інвалідів Кіор Микола Семенович, учасниця війни Анастасія Фадєєва, учні ліцею на сторінках газети «Новий азовсталец». Традиційними стали акції милосердя з надання допомоги підшефним ветеранам. Хлопці вітають їх, надають гуманітарну допомогу, допомагають прибирати урожай, обробляти земельні ділянки.

Була встановлена ​​і підтримується жива зв'язок з визволителями нашого міста ветеранами 130-ї Таганрозької дивізії Копейко І.М., Сарбаш І.А., Качаненко Т.А., Авілова А.І., Коропіним н.н., Івановим А.С ., Клімгом Н.Б. Листи від ветеранів дивізії приходять не тільки з України, але й з Росії, Ізраїлю. Ведеться листування з радою ветеранів 130-ї Таганрозької стрілецької дивізія в Москві, музеєм в г.Поречье (Білорусь). На основі зібраних матеріалів створено нові експозиції в музеї.

У результаті всіх цих заходів в музеї бойової слави «Пам'ять» з'явилися експозиції:

1. За акції «Збережемо пам'ять про подвиг»:

а) «Бойовий шлях 130-Таганрозької стрілецької дивізії», «Схема бойового шляху 130 - Таганрозької стрілецької дивізії з 10 травня 1943 до 11 травня 1945 р.», «Про їхні перемогах дізналися всі», «Ніхто не забьіт, ніщо не забьіто »(на основі фотоматеріалів);« Інформація про Героїв Радянського Союзу та Повних кавалерів Ордена Слави - воїнах 130  стрілецької дивізії »,« Без дружби нам би не бачити Перемоги », папки з матеріалами про життєвий шлях ветеранів 130-ї Таганрозької стрілецької дивізії (з фотографіями воєнних та післявоєнних років ін; листи, які прийшли на адресу музею від ветеранів дивізії);

б) «У війни не жіноче обличчя» (стенди Червонопрапорної зенітної артилерійський полк »з фотоматеріалами воєнних років,« Спасибі жінкам »- папка з матеріалами про долю жінок-ветеранів);

2. За акції «Вахта пам'яті»:

а) «Ми пам'ятаємо ваші імена» (папки з матеріалами про життєвий шлях ветеранів Великої Вітчизняної війни);

 б) «Пам'ятники очима дітей», створена папка про пам'ятних знаках м. Маріуполя і сіл. Новоазовського району (Саханка, Комінтернівське, Заїченко та ін.)

На сьогоднішній день пошукові загони приймають активну учас-нення у таких акціях: "Ми пам'ятаємо ваші імена», «Пам'ятники очима дітей», «Велика Вітчизняна війна у долях учнів та вчите ¬ лей Донецької області», «Ними пишається Маріуполь", "Україна в роки війни "," Звільнення Маріуполя "," Чужого горя не буває ", -" 130 Таганрозька дивізія "," Дорогами партизанської слави »,« У війни не жіноче обличчя ».

З метою активізації роботи по виховання патріотизму у подрас-танучого покоління в Музеї бойової слави проводяться екскурсійно-пропагандистська робота загонами «Спадкоємці Перемоги». На базі музею організовані стаціонарні протягом року і пересувні виставки до Дня Перемоги на Алеї слави м.Маріуполя. Організовуються екскурсії не тільки для учнів школи, а й для всіх відвідувачів музею (для ветеранів Великої Вітчизняної війни, представників різних громадських організацій, учнів інших шкіл). На базі музею постійно проводяться лекції, масові заходи, навчальні заняття, уроки мужності за участю ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Учні ліцею та Рада музею беруть активну участь у науково-дослідній роботі. Протягом року вони пишуть реферати, готують свої дослідження, з якими виступають на шкільній, міській науково-практичній конференції. Так, Найдьонова Катерина, учениця 3 курсу гр.3.1 зайняла 1 місце в місті зі своєю роботою і стала призером обласної науково-практичної конференції.

Наші учасники «загонів« Спадкоємці Перемоги »беруть активну участь у роботі пошукових загонів Орджонікідзевського району, військово-патріотичному клубі« Альтаїр ».

Музей бойової слави «Пам'ять» співпрацює з краєзнавчим музеєм, редакцією «Нового азовстальця», «Приазовский рабочий», районними та міськими штабами «Вахта пам'яті», товариством інвалідів Великої Вітчизняної війни та Радянської армії, з Пансіонатом для ветеранів війни та праці.

В кінці 2010 року в музеї Бойової Слави «Пам'ять» була проведена повна реконструкція .. Оформлені нові експозиції: «Слава солдату - переможцю», «Генерали Перемоги», «Стіна пам'яті», «Азовсталь під час війни», «Кавалери Червоної зірки», «Медалі та ордени Перемоги», Творчі роботи учнів «Війна очима дітей», «Дитинство, обпалене війною», «Ніхто не забутий, ніщо не забуте», виставка військової літератури.

 

 

 

 

 

 

 

Календар
«  Січень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Корисні посилання


Copyright MyCorp © 2022
Створити безкоштовний сайт на uCoz